Ogrzewanie podłogowe to skuteczny sposób na usprawnienie grzania w twoim domu. Jeżeli budynek posiada wystarczająco dobrą izolację, podłogówka może przynieść ci wiele korzyści i długoterminowe oszczędności. Temperatura będzie lepiej rozłożona pionowo w pomieszczeniach, zapewniając ci przyjemne ciepło przy stopach i chłodniejsze powietrze na wysokości głowy. Co więcej, ciepło będzie równomiernie rozchodzić się po pomieszczeniach, zmniejszając przy tym ilości kurzu w powietrzu. Przy tylu zaletach, nasuwa się jedno istotne pytanie – jaka jest cena ogrzewania podłogowego? Koszty wyglądają nieco inaczej w przypadku mokrej i suchej podłogówki.

Cena ogrzewania podłogowego mokrego uwzględnia:

  • Materiały budowlane,
  • Elementy hydrauliczne,
  • Sterownik na ścianę,
  • Wynagrodzenie dla fachowca, który zajmie się montażem instalacji.

cena ogrzewania podłogowegoTen ostatni aspekt jest zwykle najbardziej kosztowny. Niestety, nie da się go pominąć, gdyż układ rur do instalacji wodnej jest dość skomplikowany. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty, cena ogrzewania podłogowego wodnego średnio wynosi około 100-150 zł, choć może dorastać nawet do 180 zł za metr kwadratowy.

Cena ogrzewania podłogowego suchego zawiera właściwie tylko niezbędne urządzenia. Zestaw do podłogówki elektrycznej jest znacznie mniejszy i prostszy. Zawiera instrukcję, dzięki której praktycznie każdy upora się z prawidłowym montażem instalacji. Jest to sposób na zaoszczędzenie na robociźnie. Musisz jednak pamiętać, że technologia potrzebna do ogrzewania elektrycznego jest nieco droższa. Także koszt eksploatacji może okazać się większy. Cena ogrzewania podłogowego elektrycznego wynosi przeciętnie 150-200 zł za metr kwadratowy. W niektórych przypadkach koszt ten może zwiększyć się nawet do 300-400 zł za jeden metr powierzchni.

Darmowa wycena podłogówki

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego i zastanawiasz się ile wyniesie jej koszt? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę, która pomoże Ci podjąć decyzję! Nie zwlekaj!