Systemy smart home to przede wszystkim polepszenie wydajności instalacji domowych oraz zwiększenie komfortu ich użytkowania i codziennej obsługi. Jednym z generujących największe straty oraz pokłady pracy systemów w domu jest instalacja grzewcza. Dobrze dobrana instalacja smart home do instalacji grzewczej może znacznie zmniejszyć koszty ponoszone na ogrzewanie w systemie jesienno-zimowym oraz ułatwić nam codzienną pracę i obowiązki.

głowica termostatyczna do grzejnikówGłowica termostatyczna do grzejników

Głowica termostatyczna do grzejników pozwala zoptymalizować oraz dostosować temperaturę panującą w pomieszczeniach do potrzeb użytkownika. Wszystko odbywa się zdalnie, nie ma więc potrzeby biegania po domu, od grzejnika do grzejnika i przestawiania ręcznie temperatury. Jedną czynnością jaką trzeba wykonać jest sięgnięcie po smartfona i otworzenie dedykowanej dla określonego urządzenia aplikacji. Regulacja temperatury może odbywać się zarówno z wybranego miejsca w domu, jak i poza nim, jedynym warunkiem jest dostęp do smartfona/tabletu/laptopa i Internetu. Jeśli spełnimy te dwa podstawowe warunki możemy obsługiwać temperaturę w naszym domu nawet z ferii spędzanych na Seszelach.

Zdalne sterowanie temperaturą w domu

Głowica termostatyczna do grzejników sterowana zdalnie pozwoli nam więc na ogrzanie domu w momencie gdy nie ma nas w nim przez dłuższy czas, a prognozy przewidują np. znaczne obniżenie temperatury. Głowicę możemy wykorzystać także siedząc w samochodzie w korku po pracy, kiedy to możemy nastawić ogrzewanie mieszkania i wrócić wprost to ciepłych już pomieszczeń.

Głowica termostatyczna do grzejników jest obsługiwana przez intuicyjną aplikację Vastra dedykowaną dla produktów smart home tej firmy. Aplikację pobierzemy bez problemów w wersji na Androida czy iOS. Funkcje aplikacji umożliwiają nam bieżące sterowanie temperaturą, jak i ustawianie tygodniowego harmonogramu ogrzewania. Jednocześnie głowica ma do wyboru trzy tryby pracy: ustaleń ręcznych, trybu automatycznego oraz wakacyjnego.