Grzejniki podłogowe to element bardzo popularnej obecnie podłogówki czyli fachowo określanego ogrzewania płaszczyznowego- podłogowego. Zasadniczo do ogrzewania płaszczyznowego zaliczymy także ogrzewanie ścienne czy sufitowe, a ich wspólnymi elementami będzie nie tylko fakt ogrzewania całą płaszczyzna ale i ukryty grzejnik. Ogrzewanie podłogowe ma grzejnik schowany w podłodze, a ogrzewanie ścienne, grzejniki umieszczone pod powierzchnią tynku ściennego. Równocześnie należy zaznaczyć, iż podłogówka jest najbardziej rozpowszechnionym typem ogrzewania płaszczyznowego, ogrzewanie sufitowe czy ścienne są znacznie rzadziej wykorzystywane.

grzejniki podłogowe olsztynZalety ogrzewania podłogowego

Walorem, który rzuca się nam w oczy już na samym wstępie jest brak tradycyjnych kaloryferów rozmieszczonych na ścianach, często w bardzo eksponowanych miejscach. Klasyczne grzejniki ścienne wpływały niekorzystnie na dekoracyjność ale i funkcjonalność pomieszczeń, zmniejszając możliwości dowolnego ustawienia mebli i zapewnienia sprawnej komunikacji w pomieszczeniach. Grzejniki podłogowe całkowicie eliminują tego typu problemy znacznie podwyższając estetykę pomieszczeń użytkowych i mieszkalnych.

Grzejniki pod podłogą to także sposób na to, aby w pomieszczeniach móc osiągnąć komfort cieplny dostosowany dokładnie do potrzeb każdego człowieka. Nasz komfort cieplny sprowadza się do faktu, iż mocniej powinny być ogrzane stopy i nogi, a słabiej głowa i górne partie ciała. Podłogówka zapewnia taki rozkład temperatur w których grzeje podłoga, a więc temperatura docierająca do wyższych partii ciała człowieka nie jest tak wysoka, jak ta, panująca na dole.

Wady podłogówki

Grzejniki podłogowe mają jednak również pewne wady, których żaden system grzewczy nie jest pozbawiony. Przede wszystkim podłogówka to dość drogi, i w zakupie, i w montażu system, ale nie to jest największym problemem. Źle zamontowany bądź stworzony z nieprawidłowych lub mało wytrzymałych materiałów system grzewczy podłogowy w przypadku awarii jest przyczyną długotrwałego i bardzo kosztownego remontu. Wszelkie uszkodzenia podłogówki sprowadzają się do konieczności zdejmowania lub kucia podłogi i wylewki, co nie tylko jest kosztowne, ale i mocno problematyczne dla użytkowników budynku mieszkalnego.

Grzejniki podłogowe Olsztyn

Mimo pewnych wad ogrzewanie podłogowe jest niezwykle opłacalnym systemem grzewczych, zarówno pod kątem komfortu użytkowania, jak również oszczędności. Jeśli planujesz instalację grzejników podłogowym w swoim domu, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową wycenę systemu podłogowego!