Viessmann to wiodący producent  kotłów grzewczych na rynku międzynarodowym. Oferuje indywidualne rozwiązania systemów grzewczych, o szerokim zakresie mocy od 2 do 2200 kW, dostosowane bezpośrednio do potrzeb klienta. Produkty Viessmann obniżają koszty eksploatacji budynku oraz działają zgodnie z zasadami ochrony środowiska. Znajdą swoje zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych jak i użytkowych i przemysłowych.

Kotły gazowe Viessmann

kotły viessmannGazowe kotły kondensacyjne poza ciepłem wytwarzanym w procesie spalania gazu, wykorzystują także energię zawartą w spalinach, przekształcając ją w ciepło grzewcze. Do tego procesu wykorzystywane są wymienniki ciepła o wysokiej sprawności, które schładzają spaliny do tego stopnia, że para wodna w nich zawarta ulega skropleniu. Ciepło kondensacji przekazywane jest następnie do systemu grzewczego. Dzięki wykorzystaniu tej techniki, kotły grzewcze Viessmann charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością, zwiększając przy tym efektywność ogrzewania. Ponadto skutkuje to obniżeniem kosztów ogrzewania budynku. Kotły gazowe Viessmann mogą pracować zarówno na gazie ziemnym jak i płynnym. Zautomatyzowanie układu regulacji spalania pozwala na samoczynne przystosowanie się kotła do różnych rodzajów gazu, także z domieszkami biogazu. Dzięki temu kotły gazowe Viessmann są w pełni przygotowane na możliwość zmiany paliwa gazowego na inny rodzaj.

Palnik gazowy MatriX

Wykorzystywanie palników gazowych Matrix w kondensacyjnych kotłach gazowych marki Viessmann to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, dzięki któremu znaczna część ciepła przekazywana jest na drodze promieniowania. Siatka palnika wykonana jest ze stali nierdzewnej, odpornej na wysokie temperatury, co znacznie wydłuża jej żywotność. Cylindryczne palniki MatriX generują zerową emisję zanieczyszczeń, są więc przyjazne dla środowiska.