Pompy ciepła to urządzenia, których wykorzystanie pozwala na ekonomiczne i ekologiczne ogrzanie domu. Choć koszt samych urządzeń jest wysoki to jest to opłacalna inwestycja. Poniesione wydatki początkowe już po kilku latach mogą się zwrócić za sprawą bardzo niskiego kosztu eksploatacji. Pompy ciepła korzystają z odnawialnych źródeł energii. Mogą pobierać energię z wody lub gruntu. Przetwarzają taką energię i doskonale ogrzewają każde miejsce.

Montaż pomp ciepła

pompy ciepłaMontaż pomp ciepła realizowany jest szybko, od razu po zakupie takiej pompy ciepła.. Pompy powietrze-woda są dzielone na split, czyli podzielone na skrzynki w budynku i poza nim. W budynku znajduje się skrzynka chłodząca, która odpowiada za wymianę ciepła między czynnikiem a wodą. Monoblok to jedna jednostka zewnętrzna. Konieczne są dodatkowe zabezpieczenia antyzamrożeniowe, które należy zmontować w odpowiednim momencie. Szczegóły instalacji pomp ciepła są skomplikowane dla laików, dlatego montaż tego urządzenia warto zlecić specjalistom, którzy zadbają o jego prawidłowe działanie.

Zalety pomp ciepła

Pompy ciepła działają ekologicznie, bezpiecznie, skutecznie i niedrogo. Poza tym:

  • ich zaletą jest niska emisyjność dwutlenku węgla;
  • oznaczają niewielkie koszty eksploatacyjne;
  • rzadko się psują;
  • są bardzo wygodne w sterowaniu i zajmują niewiele miejsca.

Wszystko to pokazuje, że pompy ciepła to wyjątkowe urządzenia, solidne, dobrze działające. Wysoka jakość ich działania przekłada się na pełne zadowolenie wszystkich klientów.

Instalacja pompy ciepła w Olsztynie

Planujesz montaż pompy ciepła w Olsztynie lub okolicach? Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę montażu pomp ciepła! Oferujemy wysokiej klasy pompy ciepła oraz ich montaż na terenie całej Polski.