Ogrzewanie podłogowe w sypialni sprawdzi się wówczas, gdy na podłodze nie będzie dywanów, a położona podłoga będzie dobrym przewodnikiem ciepła.

Podłogówka w bloku

Ogrzewanie podłogowe w bloku jest możliwe, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim jego położenie zależy od regulaminu administracji i jakości budynku. Po pierwsze to administrator (lub wspólnota mieszkaniowa) musi zazwyczaj zgodzić się na ingerencję w budynek, po drugie trzeba pamiętać, że podłoga musi podsiadać odpowiednią nośność, bo zostanie znacznie obciążona i „urośnie” przez dodawanie kolejnych warstw – chyba że nie zostanie wylany beton, co ma miejsce np. przy montażu elektrycznego ogrzewania podłogowego. Dodatkowo budynek powinien być dobrze ocieplony i mieć szczelne okna, w przeciwnym wypadku ogrzewanie podłogowe nie będzie się sprawdzać w użytkowaniu.

podłogówka w sypialni

Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Ogrzewanie podłogowe często stosuje się w wybranych pomieszczeniach. Można np. zainstalować ogrzewanie podłogowe wodne w sypialni. Wówczas podłoga rozprowadzać będzie przyjemne ciepło, można będzie po niej chodzić bosymi stopami, a w nocy temperatura nie powinna być zbyt wysoka, a więc sprzyjająca odpoczynkowi i spokojnemu snu. Ogrzewanie podłogowe pod łóżkiem nie jest konieczne – pętle prowadzi się na wolnych przestrzeniach, pod dużymi meblami nie ma ono sensu. Jeśli chce się odczuwać komfort ciepłej podłogi nie można też przykrywać jej dywanami. Ogrzewanie podłogowe w sypialni zwykle nie jest montowane jako jedyny system ogrzewania, a jedynie uzupełnienie standardowego, grzejnikowego. Dużo jednak zależy od własnych preferencji i izolacji termicznej budynku.

Ogrzewanie podłogowe w całym domu stosuje się zwykle jako system uzupełniający tradycyjne ogrzewanie.

Podłogówka w starym domu

Czy ma zatem sens ogrzewanie podłogowe w starym domu? Z pewnością tak, ale wymaga poświęcenia dużo więcej uwagi wszelkim szczegółom związanym z samym budynkiem. Najpierw powinien być on dobrze wyremontowany, przede wszystkim docieplony, uszczelniony i w dobrym stanie technicznym.

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści sporządzą dla ciebie darmową wycenę systemu! Przy okazji zapoznaj się z innymi wpisami na naszym blogu: czyste ogrzewanie, podłogówka w wylewce betonowej.