Podgrzewana podłoga oferuje wysoki komfort cieplny dla każdego użytkownika. Jak to się dzieje, że przy ogrzewaniu podłogowym każdy czuje, iż jest mu ciepło, mimo tego, że temperatura, na jakiej pracuje podłogówka jest dużo niższa niż temperatury, na jakich pracują tradycyjne grzejniki ścienne. Podgrzewana podłoga pozwala bowiem na osiągnięcie optymalnego komfortu cieplnego dla każdego człowieka. Aby uzyskać odpowiednią temperaturę, ciało człowieka powinno być ogrzewane mocniej od spodu i słabiej od góry. Głowa powinna znajdować się w sferze najzimniejszej, nogi zaś w najcieplejszej. Taki rozkład temperatury zapewnia tylko ogrzewanie podłogowe.

Zalety ogrzewania podłogowego

Odpowiednio wybrane i zamontowane ogrzewanie podłogowe pozwala na utrzymanie ciepła przez bardzo długi okres, sporo po tym, jak zakończono prace kotła grzewczego. Temperatura jest szczególnie dobrze utrzymywana przez wodną podłogówkę, która zatopiona w grubiej warstwie wylewki jastrychowej pozwala na wykorzystanie siły zjawiska bezwładności cieplnej. Na jeszcze lepsze wykorzystanie tego zjawiska i zapewnienie ciepłej podłogi pozwala wykorzystanie posadzki ceramicznej oraz kamiennej, które najlepiej przekazują ciepło. Z tego też powodu materiały takie jak drewno czy tkaniny, z założenia izolujące, nie pozwalają na pełne wykorzystanie korzyści płynących z ogrzewanej podłogi. Wprawdzie obecnie dostępne są na rynku takie deski podłogowe i dywany, które zasadniczo mogą współpracować z podłogówką, ale nigdy nie osiągnie się przy ich wykorzystaniu takich wyników, jak przy skorzystaniu z ceramiki.

podgrzewana podłoga olsztyn
podgrzewana podłoga olsztyn

Podgrzewana podłoga Olsztyn

Ogrzewana podłoga najczęściej wykorzystywana jest wiec w pomieszczeniach, w których standardowo kładzie się posadzkę ceramiczną czyli w kuchni, łazience, przedpokoju czy na korytarzach. Pozwala to nie tylko wykorzystać możliwości współpracy podłogówki z ceramiką ale i ogrzanie pomieszczeń, które zwykle są najzimniejsze, bądź potrzebują największych nakładów cieplnych. Jeśli interesuje Cię instalacja ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę systemu!