Podczas remontu lub budowy swojego domu, każdy zastanawia się nad tym, jak można najbardziej usprawnić wszystkie mechanizmy. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że twoje decyzje na tym etapie wpłyną na komfort i bezpieczeństwo domowników przez kolejne lata. Idąc takim tokiem myślenia, coraz więcej Polaków decyduje się na instalację podłogówki. Ogrzewanie podłogowe nadaje się zarówno do domów prywatnych, jak i mieszkań w bloku. Niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego też jest częściej wybierane zamiast zwykłych grzejników i kaloryferów ściennych.

tania podłogówka olsztynCena ogrzewania podłogowego

Koszt ogrzewania podłogowego nie jest szczególnie wygórowany. Dokładny koszt zależy od typu instalacji, jaki wybierzesz. Tania podłogówka wodna to koszt w granicach około 100 zł za metr kwadratowy. Sucha instalacja jest nieco droższa, bo może wynosić nawet dwukrotnie tyle. Cena zależy też w dużej mierze od ekipy montażowej, na jaką się zdecydujesz i jakość materiałów. W miastach koszty mogą być większe niż na obrzeżach lub wsiach.

Musisz dobrze zastanowić się, która opcja będzie dla ciebie bardziej korzystna. Tania podłogówka elektryczna zamontowana samodzielnie to duża oszczędność kosztów. Jednak wiąże się to z ryzykiem nieprawidłowej instalacji. Jakakolwiek awaria to dodatkowy koszt i poważne skutki. Tania podłogówka wodna może okazać się droższa niż przewidywałeś, jeśli instalacja będzie skomplikowana, a firma montażowa droga. Jednak koszt jej eksploatacji jest przeważnie niższy – szczególnie jeśli w twoim domu wodę ogrzewają kolektory słoneczne.

Tania podłogówka w Olsztynie

Tania podłogówka jest bardzo kusząca – z pewnością ma więcej korzyści niż kaloryfery. Szukasz taniej podłogówki w Olsztynie? Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę systemu podłogowego!