Współpraca pompy ciepła z podłogówka zapewnia nie tylko uzyskanie odpowiedniego komfortu cieplnego użytkownikom, ale jest też bezpieczny dla zdrowia, polecany szczególnie dla alergików, astmatyków i wszystkich, którzy cierpią na schorzenia dróg oddechowych. Pompa ciepła jest tez technologią bezpieczną i przyjazną dla środowiska, wykorzystują ciepło nagromadzone w naturze, a do potrzymania swojego działania użytkuje jedynie niewielkie ilości czystej energii elektrycznej. Z kolei ogrzewania podłogowe jest jednym z najtańszych w eksploatacji, systemów grzewczych, zapewniających mniejsze zużywanie paliwa, koniecznego do ogrzewania.

Współpraca pompy ciepła z podłogówką

Jak to się jednak dzieje, że współpraca pompy ciepła z podłogówką daje tak dobre rezultaty? Otóż zarówno pompa ciepła, jak i ogrzewanie podłogowe są systemami nastawionymi na pracę opartą o niskie temperatury. Podłogówka nagrzewa się do maksymalnie 30°C, zaś dla pompy ciepła optymalna temperaturą jest 35°C, jednak im mniejsze temperatury, tym wydajniej może działać.

współpraca pompy ciepła z podłogówką
współpraca pompy ciepła z podłogówką

Co mówią przeciwnicy takiego rozwiązania?

Idealne połączenie pompy ciepła i podłogówki jest przez wielu niedoceniane, a wręcz ignorowane. Przeciwnicy takiego rozwiązania podnoszą wyższe, niż w przypadku tradycyjnych instalacji grzewczych, koszty zakupu i montażu podłogówki. Wielu inwestorów decyduje się na rozwiązania pośrednie, w części obiektu montując ogrzewanie podłogowe, a w innych zachowując rozwiązania klasyczne. W założeniu ma to obniżyć koszty, realnie jednak, zastosowanie buforów, pomp mieszających czy innego typu grzejników ściennych, sprawia, iż rozwiązania takie wychodzą drożej.

Czy to się opłaca?

Przy decyzji o montażu pompy ciepła współpracującej z podłogówką należy wziąć pod uwagę, iż najlepiej rozwiązanie takie sprawdzi się w budynkach nowych, od podstaw przygotowanych pod właśnie takie instalacje, przewidziane już na etapie panów inwestycyjnych. Instalowanie pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym w budynkach starszych może wiązać się z daleko posuniętymi kosztami montażowymi i adaptacyjnymi.

Darmowa wycena ogrzewania podłogowego Olsztyn

Jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego? Chcesz wiedzieć ile Cię to wyniesie? Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę podłogówki! Nie zwlekaj i skorzystaj z naszego formularza kontaktowego!