Systemy ogrzewania płaszczyznowego są coraz popularniejsze w Polsce. Mimo że, do tej pory nie przebiły w swojej popularności systemów centralnego ogrzewania opartego o grzejniki ścienne, to jednak zajmują istotne miejsce na listach inwestorów, którzy rozważają montaż ogrzewania grzewczego. Spośród wszystkich systemów płaszczyznowych, najbardziej znane jest ogrzewanie podłogowe, którego wszechstronne zalety skusiły już ogromną grupę inwestorów. Tego typu ogrzewanie montowane jest najczęściej w nowo powstających domach jednorodzinnych, ale coraz mocniej, obecność podłogówki jest zauważalna także w budynkach użyteczności publicznej czy w prywatnych lokalach usługowych.

Zalety podłogówki

Wszechstronne zalety podłogówki, takie jak np. zapewnienie zdrowego komfortu cieplnego, eliminowanie z pomieszczeń siedlisk bakterii, grzybów czy pleśni, ograniczenie zjawiska konwekcji ciepła czy podniesienie estetyki pomieszczeń skłaniają inwestorów do zakupu, jednak koszt podłogówki potrafi równocześnie mocno zniechęcić. Cena ogrzewania podłogowego jest wysoka, szczególnie jeśli porównuje się ją do kosztów zakupu i montażu tradycyjnego ogrzewania podłogowego. Jednakże wycena ogrzewania podłogowego powinna brać pod uwagę także późniejsze możliwości zwrotu poniesionych kosztów, poprzez ograniczenie nakładów na eksploatacje systemu.

wycena ogrzewania podłogowego olsztyn
wycena ogrzewania podłogowego olsztyn

Od czego zależy koszt ogrzewania podłogowego?

To, ile kosztuje ogrzewanie podłogowe jest jednak dość mocno zmienne i uzależnione od wielu czynników, takich jak powierzchnia, rodzaj ogrzewania, rodzaj i jakość wykorzystanych materiałów, grubość wylewki, a także sposób montażu oraz region Polski w jakim znajduje się budowa. Wycena ogrzewania podłogowego jest możliwa, głównie zajmują się tym firmy zajmujące się montażem podłogówki. W takim przypadku trzeba się jednak liczyć z koniecznością opłacenia tego typu usługi.

Wycena ogrzewania podłogowego Olsztyn

Darmowa wycena podłogówki jest możliwa jeśli skorzystamy z dostępnych na wielu internetowych stronach kalkulatorów podłogówki. Oczywiście otrzymane dane będą bardzo szacunkowe i w finalnym efekcie mogą ulec zmianie, ale pozwala to inwestorowi otrzymać ogólny pogląd.

Jeśli chcesz otrzymać wycenę ogrzewania podłogowego uwzględniającą specyfikę Twojego domu czy mieszkania, to skontaktuj się z nami! Przygotujemy dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę, która pomoże Ci podjąć decyzję!