Zalety ogrzewania podłogowego to często podnoszona w artykułach branżowych kwestia związana z ogrzewaniem podłogowym. Wielu użytkowników waha się czy decydować się na sporą inwestycję, jaką jest zakup i montaż ogrzewania podłogowego, a tworzone materiały mają za zadanie rozwiać ich wszelkie wątpliwości.

Czy podłogówka się opłaca?

Korzyści z podłogówki, jakie może czerpać, każdy użytkownik to m.in. zapewnienie zdrowego dla organizmu ludzkiego komfortu cieplnego. Wyższe temperatury podłogówka zapewnia w dolnych partiach ciała ludzkiego a niższe utrzymuje wraz ze wzrostem wysokości. Przy powierzchni podłogi jest najcieplej, a ruch ciepłego powietrza do góry jest znacznie ograniczony. Utrzymanie w ryzach zjawiska konwekcji wpływa także na inne warunki zdrowotne. Podłogówka nie pozwala unosić się w powietrzu szkodliwym drobnoustrojom i alergenom, co powszechnie doceniają osoby chore na astmę czy alergicy. Jednocześnie zalety ogrzewania podłogowego to także utrzymywanie w pomieszczeniach naturalnego poziomu wilgotności. Nie przesuszanie powietrza jest idealną sytuacją dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych lub tych, którzy zwykle w sezonie grzewczym, nie czuli się zbyt komfortowo przy działających grzejnikach.

zalety podłogówki
zalety podłogówki

Zalety ogrzewania podłogowego

Zalety podłogówki to także opłacalność ogrzewania podłogowego. Podłogówka pracuje na niskich temperaturach, co generuje dużo mniejsze straty paliwa grzewczego. Podłogówka może zostać podłączona do różnego typu kotłów grzewczych. Ogrzewanie podłogowe może pracować zarówno z kotłem na gaz, paliwo stałe oraz z pompą ciepła.

Zalety ogrzewania podłogowego są bezsprzeczne. Wydaje się, że mimo istnienia kilku wad, a szczególnie przeszkody jaką jest wysoki koszt zakupu i pewne trudności techniczne przy montażu instalacji, warto jest wydać odrobinę więcej i cieszyć się wszechstronnymi zaletami, jakie daje nam ogrzewanie podłogowe.

Darmowa wycena ogrzewania podłogowego

Chcesz sprawdzić zalety ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu? Skontaktuj się z nami, a wykonamy dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę ogrzewania podłogowego, która pomoże Ci w podjęciu decyzji o instalacji!