Wiele osób zastanawia się czy zdecydować się na system ogrzewania podłogowego czy grzejniki. Warto więc zastanowić się przy projektowaniu domu jaki system wybrać i co będzie lepsze dla naszych bliskich. Jedną z głównych zalet z systemu ogrzewania podłogowego jest tzw. komfort cieplny. Tradycyjne grzejniki szybko się nagrzewają i tak samo stygną. Przy ogrzewaniu system podłogowym np. salonu, nagrzewane jest równomiernie całe pomieszczenie z korzyścią dla człowieka gdzie cieplejsza powierzchnia jest niżej przy podłodze, a chłodniejsze powietrze znajduje się u góry. Nie występują również strefy przegrzania tak jak przy kaloryferach.

Zalety ogrzewania podłogowego
Zalety ogrzewania podłogowego

W porównaniu do grzejników, które z czasem mogą ulec korozji, ogrzewanie podłogowe nie ulegnie tym niekorzystnym zmianom. Dodatkowo możliwe jest w każdej chwili zamontowanie czy wymiana np. pompy ciepła czy kotła.

Następną zaletą ogrzewania podłogowego jest jego estetyka. Żadnych elementów tego systemu nie zobaczymy na ścianie naszej kuchni czy salonu. Dodatkowym plusem jest też bezpieczeństwo jakie zapewnia dla małych dzieci czy osób niepełnosprawnych gdyż nie zahaczą one o ostre czy gorące elementy tradycyjnych systemów grzewczych. System ogrzewania podłogowego sprzyja również alergikom – dzięki małej różnicy temperatur nie występuje zjawisko unoszenia kurzu.

Sama inwestycja i montażu ogrzewania podłogowego zwróci się na pewno po kilku latach dzięki zaoszczędzeniu na wykorzystanej energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń. Podłogówkę można wesprzeć również poprzez zamontowanie dodatkowych źródeł ciepła takich jak kotły kondensacyjne, kolektory słoneczne czy pompy ciepła.

Przy używaniu systemu ogrzewania podłogowego możliwe jest tak jak przy kaloryferach, regulacja temperatury w różnych pomieszczeniach. Mamy możliwość dokupienia regulatora temperatury oraz siłownika, który będzie odpowiedzialny za regulację przepływu ciepła. Ich wybór jest ogromny tak samo jak ich rodzaje: cyfrowe, analogowe, przewodowe lub bezprzewodowe, a ich koszty podobne tak jak w przypadku kosztów głowicy dla tradycyjnego grzejnika.

Poszukujesz firmy zajmującej się montażem nowoczesnego ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami!