Pompa ciepła to w ostatnich latach jeden z najchętniej wybieranych systemów grzewczych, który przekonuje użytkowników swoją efektywnością, coraz niższymi cenami wdrożenia oraz brakiem negatywnych skutków dla środowiska. To, jednak co często stanowi wyzwanie dla osób inwestujących w pompę ciepła to wybór odpowiednie ogrzewania. Czy ogrzewanie podłogowe i pompy ciepła to dobrana para?

Dlaczego warto postawić na nowoczesne systemy cieplne?

Pompa ciepła to technologia, która do powszechnej świadomości weszła raptem kilka lat temu. Drastyczne podwyżki cen prądu i gazu, negatywne opinie o wpływie innych systemów ogrzewania na środowisko naturalne i absolutne uzależnienie od dostawcy gazu lub węgla – to w dużej mierze powody, dla których pompa ciepła z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

pompa ciepła i ogrzewanie podłogoweNic w tym zresztą dziwnego. Pompa ciepła to w całości urządzenie ekologiczne, które zapewnia nam możliwie jak najbardziej efektywne wykorzystanie energii odnawialnej do ogrzania własnego domu. To nie alternatywa na okres przejściowy – to rozwiązanie na cały sezon zimowy w Polsce. Wielu klientów już od pierwszego roku użytkowania pompy ciepła chwali sobie przede wszystkim niskie koszty ogrzewania. Wprawdzie wciąż koszt inwestycji nie należy do najmniejszych, jednak mamy możliwość dostosowania wariantu pompy nie tylko do naszych potrzeb, ale także budżetu.

Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe – czy warto inwestować w taki system?

Eksperci jednogłośnie stwierdzają, że podczas inwestycji w nowy dom, najlepiej postawić na połączenie pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym. Dlaczego? Ze względu na efektywność i niskie koszty eksploatacji takiego rozwiązania. Niska różnica pomiędzy temperaturą dolnego i górnego źródła pompy zapewnia minimalne koszty eksploatacji, a system ogrzewania podłogowego znany jest z tego, że działa z optymalną wydajnością nawet w przypadku interakcji z czynnikiem o temperaturze niewiele przekraczającej 30 stopni Celsjusza. Efekt takiego połączenia jest tylko jeden – niskie koszty i przyjemne ciepło w domu przez cały rok.

Poznaj pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe Sander!