Podłogówka na gaz to obecnie jeden z popularniejszych połączeń grzewczych, promowanych zarówno przez państwo jak i zakrojone na szeroką skale ruchy proekologiczne. Problem ogrzewania gazowego wypłynąć przede wszystkim w momencie rozpropagowania problemu smogu w dużych miastach. Ogrzewane podłogowe na gaz nie emituje bowiem do atmosfery żadnych ubocznych produktów, które mogą być szkodliwe dla środowiska czy przyczyniać się do powiększania się zjawiska smogu.

Opłacalność podłogówki na gaz

Dlatego też wielu inwestorów rozważa ogrzewanie podłogowe na gaz, jak instalację grzewczą dla ich nowo powstających budynków. Jednakże sporym utrudnieniem jest koszt eksploatacji ogrzewania gazowego, który przy podłogówce i tak jest mniejszy niż przy ogrzewaniu tradycyjnym opartym o grzejniki ścienne, a mimo to nadal pozostaje znaczny. Podłogówka na gaz działa na niższych temperaturach grzania, a co za tym idzie dużo mniejsze nakłady finansowe są niezbędne aby efektywnie ogrzać cały budynek. Oszczędności jakimi dysponujemy przy takim rozwiązaniu są niemałe, jednak pozostałe koszty zakupu energii gazowej nadal potrafią niejednego zwalić z nóg.

Ogrzewanie gazowe a ekologia

podłogówka na gaz
podłogówka na gaz

Podłogówka na gaz poza atrakcyjnością z powodu przyjaznej współegzystencji z atmosferą nie jest w pełni ekologiczna. Musimy pamiętać, iż gaz to surowiec nieodnawialny, a więc korzystanie niego do ogrzewania domu, powoduje, że nieodwracalnie wyczerpujemy i tak już nadwątlone złoża, które w racjonalnym okresie czasu z całą pewnością nie odnowią się. Skutecznym, choć nie rzucającym się na pierwszy plan sposobem na zastąpienie rozwiązania jakim jest gazowe ogrzewanie podłogowe jest ogrzewanie w oparciu o nowoczesne piece na drewno. Górne spalanie, możliwe w tego rodzaju kotłach sprawia, iż do atmosfery nie uwalnia się szkodliwych gazów i pyłów, więc afekt dla środowiska będzie taki sam jak przy ogrzewaniu gazowym, zaś jeśli chodzi o inne aspekty ekologiczności, drewno pozyskiwane w sposób racjonalny jest surowce w pełni i bardzo szybko odnawialnym.

Podłogówka na gaz Olsztyn

Podłogówka to dość specyficzny rodzaj instalacji grzewczej ,który jest w stanie bez problemu funkcjonować w pełni efektywnie z każdym rodzajem kotła grzewczego, dlatego tez podłogówka gazowa czy podłogówka na drewno w jednakowym stopniu będzie generowała oszczędnością związane z niższymi temperaturami pracy.

Jeśli rozważasz montaż ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z nami, a my wykonamy dla Ciebie całkowicie darmową wycenę systemu!