Ogrzewanie podłogowe to jeden z hitów ostatnich dziesięciu lat w budownictwie mieszkaniowym. Wielu inwestorów decyduje się na nie, nie tylko w momencie budowy nowego budynku, ale i w trakcie generalnego remontu starego domu. Ogrzewanie podłogowe jest tanie w eksploatacji, wygodne w obsłudze i zapewnia zdrowy komfort cieplny. Wszechstronne zalety w pełni równoważą pewne niedogodności, takie jak chociażby daleko posunięte konsekwencje potencjalnej awarii. Mimo wszystko jednak spora liczba inwestorów nie jest w stanie skorzystać z klasycznej formy ogrzewania podłogowego jakim jest ogrzewanie podłogowe wodne. W takich przypadkach jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest elektryczna podłogówka.

Elektryczna podłogówka

W zdecydowanej większości przypadków brak możliwości założenia ogrzewania podłogowego wodnego, wiąże się ze zbyt niskimi możliwościami obciążeniowymi dla stropu. Ogrzewanie podłogowe wodne wymaga bowiem stosunkowo grubej warstwy wylewki, a to, wraz z systemem rur oraz izolacją i wagą samej podłogi, jest zbyt ciężkie. Szczególnie często taka sytuacja pojawia się w domach remontowanych, które powstały jeszcze w systemie starego budownictwa.

elektryczna podłogówkaElektryczna podłogówka pozwala na wykorzystanie dobrodziejstw ogrzewania podłogowego na każdej powierzchni, w każdym typie domów. Niezależnie czy będzie to mieszkanie na ostatnim piętrze bloku z wielkiej płyty, czy nowy budynek mieszkalny, elektryczna podłogówka się sprawdzi. System ogrzewania podłogowego oparty o energię elektryczną może składać się ze specjalnych mat grzewczych lub samych przewodów mocowanych na bardzo cienkiej warstwie kleju. Wśród zalet podłogówki znajdziemy również fakt, iż bez problemów można instalację tego typu wykonać w tak w zabudowie suchej. To z kolei w wygodny i prosty sposób funkcjonuje z drewnianymi podłogami, sprawdzi się nawet w przypadku podłóg pokrytych wykładziną czy dywanami. Oczywiście nadal należy sprawdzić czy dany dywan lub pokrycie podłogi może współpracować z ogrzewaniem podłogowym, ale nie ma już konieczności ograniczania się do pokrycia podłogi płytkami ceramicznymi.

Elektryczna podłogówka to także minimum problemów z obsługa systemu ogrzewania. Jedna głowica termostatyczna i kwestię regulacji temperatury mamy z głowy. Komfort użytkowania jest niezwykle wysoki i docenią go wszyscy, którzy cierpią na chroniczny brak czasu.

Skontaktuj się z nami po darmową wycenę!