Podejmując decyzję o budowie domu z instalacją inteligentną stajemy jednocześnie przed bardzo trudnym zagadnieniem: jak zaprojektować sam system smart home, a także całą instalacje elektryczną, tak, aby mogła ona bezproblemowo współpracować ze wszystkimi urządzeniami. Oczywiście projekt smart home musi zostać stworzony przez profesjonalistów. Jeśli chcemy aby działał wydajnie, w pełni wykorzystywał swój potencjał przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowników, musimy postawić na osoby doświadczone i znające dogłębnie to zagadnienie.

Jaką instalację smart home wybrać?

Inteligentny dom to wyzwanie, z którym jednak przy odrobinie wiedzy i wsparciu doświadczonych projektantów można sobie poradzić. Podstawowym pytaniem jakie należy sobie zadać na wstępie przystąpienia prac do projektowania jest to jaki typ instalacji inteligentnego domu chcemy wybrać. Stanowi to podstawę do dalszych rozważań i podejmowanych kroków w projekcie smart home.

Projekt smart home

projekt smart home olsztyn
projekt smart home olsztyn

Na rynku dostępnych jest wiele systemów automatyki budynków, dedykowanych do działania w różnych typach architektury. Zdecydowana większość uznanych systemów wykorzystuje jednak instalację z centralną szafą rozdzielczą. Projekt smart home przewiduje wtedy jeden element w którym zbiegają się wszystkie kable z wyłączników, gniazdek, lamp i innych obiektów wchodzących w skład inteligentnego domu.

Zasadnicza zaletą wyboru takiego rozwiązania przy projektowaniu smart home jest możliwość wyboru spośród dużej palety systemów inteligentnego budynku, działających w kilku standardach. Daje to możliwość opóźnionej w czasie decyzji. Gdy jeszcze na etapie budowy inwestor nie do końca przekonany jest o systemie, jaki chce zainstalować, rozwiązanie z szafą rozdzielczą pozwala na całkowita swobodę późniejszej decyzji, żadna furtka nie jest dzięki temu zamknięta.

Projektowanie systemu inteligentnego domu jest kwestią długoterminową i opartą o różnorodne czynniki. Oczywiście skorzystanie ze współpracy profesjonalistów jest niezbędne, jednak to własne preferencje użytkowników powinny mieć zdanie rozstrzygające.

Ogrzewanie podłogowe a smart home

Ogrzewanie podłogowe jest niezwykle często wybierane jako jeden z elementów smart home. Dzieje się tak ze względu na jego ekonomiczność i fakt, że jest ono niezwykle komfortowe dla użytkownika. Jesteś zainteresowany instalacją podłogówki? Chcesz by była skorelowana z całym systemem inteligentnego domu? Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę systemu!